از مدیریت زمان تا مدیریت برند

مدیریت وصول مطالبات و اعتبارسنجی
فروش و نکاتی که مدیران حرفه ای در مدیریت وصول مطالبات و اعتبارسنجی مشتریان رعایت می کنند|بخش دوم
۲۲ مرداد ۱۳۹۶

از زمانیکه امیرکبیر دارالفنون را در ایران تأسیس کرد گویی دغدغه ی ما ایرانی ها شد علوم دقیقه؛ باید اعتراف بکنم که بارها و بارها در خلوت برای خودم آرزو می کردم که “ای کاش امیرکبیر به جای تمرکز روی علوم دقیقه تمرکز می کرد روی علوم انسانی و بویژه دانش مدیریت؛ بنظر نگارنده امروزه ضعیف ترین دانش بین علوم مختلف در ایران دانش مدیریت است و البته ضعیف ترین آنها مدیریت زمان و مدیریت برند هستند!
من دانش مدیریت را بشکل یک پیوستار فرض می کنم و دو سر آن را مدیریت زمان و مدیریت برند نامگذاری میکنم؛ همانظور که پیتر دراکر کبیر اشاره میکند اولین گام در مدیریت؛ مدیریت زمان است و البته آخرین آنها بنظر میرسد که مدیریت برند باشد. جالب است که ما در گام های اول و آخر به یک اندازه ضعیف هستیم.

وقتی در موتور جستجوی گوگل عبارت “مدیریت زمان” را به فارسی جستجو می کنم هنوز محتوای خیلی خوبی بدست نمی آید، به غیر از چند مقاله ی خوب (و البته ناکافی برای ما ایرانی ها) که توسط تیم خوب متمم انجام شده، از طرفی وقتی در همین موتور جستجو بدنبال “مدیریت برند” می گردیم به این نتیجه می رسم که هر کسی که دستش به قلمی میرسیده از اظهار نظر و ارایه ی طریق کوتاهی نکرده!

 

پی نوشت: امیدوارم آنقدر زنده بمانم تا روزی را در ایران مان ببینم که وقتی در زمانبندی های کارهایمان تأخیر داریم احساس گناه کنیم و یا لااقل یک پاسخ قانع کننده داشته باشیم.

در ادامه بخوانید  مدیریت وصول مطالبات
سعید محمدی
سعید محمدی
من پیوسته در حال یادگیری هستم و همه نوشته هایم متعلق به زمان گذشته اند؛ لذا خواندن دیدگاه های گذشته ام در زمان حال، به منزله تأیید آنها از جانب من نیست. خوب بمانید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *