سوالات متداول

۱- آیا استفاده از اعتبارسنج رایگان است؟

استفاده از خدمات پایه ی اعتبارسنج کاملأ رایگان است. شما می توانید به هر تعداد که می خواهید اطلاعات مشتری های تان را وارد سامانه طرح پایه اعتبارسنجی نمایید و به این ترتیب امتیاز اعتباری هر مشتری را بدست بیاورید و هزینه ای هم پرداخت نکنید.
مجموعه اعتبارسنج تنها برای سرویس اعتبارسنجی ممتاز که با داشتن کدملی و نام و نام خانوادگی افراد می توانید امتیاز اعتباری در سیستم بانکی کشور و وضعیت چکی و معوقه بانکی افراد با طبقه بندی “عالی-خوب-متوسط-ضعیف” را بدست آورید مبلغ (۳۸۵۰۰ تومان)  دریافت می کند.
اعتبارسنج هزینه های جداگانه ی دیگری برای شما ندارد و این مبلغ بابت اطلاعات کیفی ارزشمندی است که کمک می کند تا بتوانید در زمان هر گونه معامله اعتباری آسوده تر تصمیم بگیرید.

 

۲- آیا استفاده از اعتبارسنجی ممتاز معامله ی اعتباری ام که چک یا سند دریافت نموده ام گارانتی می شود؟

خیر، اعتبارسنجی بخاطر اینکه با انسان در تعامل است ابعاد مختلفی اعم از وضعیت اعتبار مالی، اسنادی، شخصیتی و رفتاری دارد. ریسک معاملات هیچگاه صفر نمی شود ولی می توانیم ریسک را مدیریت کنیم.

با استفاده از خدمت اعتبارسنجی ممتاز می توانید امتیاز اعتباری و وضعیت چک های برگشتی و معوقات بانکی مورد معامله را بررسی کنید و به این ترتیب با آگاهی خیلی بیشتری تصمیم بگیرد که با افراد مختلف چگونه معاملات اعتباری انجام دهید.برای مثال اگر شخصی وضعیت اعتباری بانکی ضعیفی داشت در زمان معامله با او روی پیشنهادات نقدی تمرکز کنید و به نسبت هرچقدر وضعیت اعتباری مناسبتری داشت می توان پیشنهاد متنوع و به شکل اعتباری به مشتری ها داد.

 

۳- چگونه می توانم به تاریخچه ی اعتبارسنجی های افراد مختلف که در زمان های متفاوت انجام داده ام دسترسی داشته باشم؟

با عضویت در سایت اعتبارسنج یک داشبورد اختصاصی برای شما ایجاد می شود و تمام فرآیندهای اعتبارسنجی مشنریان تان را که انجام داده باشید همگی از طریق پنل اختصاصی با نام کاربری و پسوردی که در اختبارتان قرار می گیرد بدون محدودیت زمانی دسترسی کامل پیدا می کنید.

 

۴- اعتبارسنج این اطلاعات را چگونه بدست می آورد و صحت اطلاعات چقدر دقیق هستند؟

مچموعه ی اعتبارسنج طی یک قرارداد رسمی، دسترسی های ضروری برای محاسبه امتیاز اعتباری افراد از منابع اطلاعاتی بانکی کشور زیر نظر بانک مرکزی را بدست می آورد و هر کدام از شاخص ها اعم از وضعیت گردش حساب، چک برگشتی،معوقه های بانکی و …. در الگوریتم بومی سازی شده برای بازار ایران وزن دهی می شود و در نهایت خروجی سامانه که می تواند کمک فراوانی در هنگام تصمیم گیری باشد به کاربری که اقدام به تهیه سرویس اعتبارسنجی ممتاز کرده باشد نمایش داده می شود.
تمام فعالیت های مجموعه اعتبارسنج زیر نظر قوانین جمهوری اسلامی ایران صورت می گیرد.

 

۵- وقتی برای اعتبارسنجی ممتاز اقدام می کنم چقدر زمان طول می کشد تا پاسخ را دریافت کنم؟

تیم ما تلاش می کند تا در اسرع وقت و سریعترین زمان ممکن پاسخگوی شما باشد و حداکثر تا ۲ ساعت بعد از زمان پرداخت هزینه ی اعتبارسنجی ممتاز پاسخ را دریافت می کنید. اگر به هر دلیلی عجله ی خاصی داشته باشید می توانید با شماره تلفن ۴۳۸۴۹۸۰۶-۰۲۱ تماس بگیرید و با مشاورین کارشناس اعتبارسنج صحبت کنید یا می توانید از طریق ایمیل info@etebarsanj.com کارتان را پیگیری نمایید و همچنین از طریق گفنگوی آنلاین در سریعترین زمان ممکن می توانید به پاسخ خود برسید.